Daily Archives: 10/03/2020

Општински натпревар по биологија и природни науки

На одржаниот Општински натпревар по природни науки и биологија, кој се одржа на 15.02.2020 година, учениците од нашето училиште ги покажаа следните резултати:

IV одделение

  • Марија Талеска IV-5 одд – I место
  • Никола Зорески IV-1 одд – II место
  • Лука Костадиноски IV-3 одд – III место
  • Ива Мицева IV-5 одд – III место
  • Андреј Митев IV-1 одд – III место
  • Павел Зафировски IV-3 одд – III место
  • Сара Драгниќ IV-5 одд – III место
  • Мила Јанковска IV-6 одд – пофалница
  • Анастасија Костова IV-6 одд – пофалница
  • Филип Горгиев IV-1 одд – пофалница
  • Теона Џуговска IV-5 одд – пофалница
  • Стефан Јачев IV-2 одд – учество

V одделение - ментор: м-р Ирина Шорева

  • Марко Панчевски – II награда
  • Александар Цветковски – II награда
  • Никола Ничев – III награда
  • Александра Митеска -III награда
  • Гаврил Азманов – III награда
  • Мила Блажева – III награда
  • Давор Панајотов – III награда
  • Михаил Мицковски – III награда
  • Теодора Стеваноска – III награда
  • Константин Брајаноски – пофалница
  • Јована Димовска – учество

VI одделение - ментор: Весна Јорданова

  • Марко Колевски – II награда
  • Ана Радеска – II награда
  • Ива Бошеска – II награда
  • Ангела Ристовска – III награда
  • Дамјан Илиоски – III награда
  • Андреа Лукарова – III награда
  • Исидора Коколанска – пофалница
  • Лина Крстеска – пофалница
  • Деа Јаначковска – пофалница
  • Павел Ваневски – пофалница
  • Петар Таневски – пофалница
  • Евгенија Велкова – пофалница
  • Огнен Славковски – учество

VII одделение - ментор: Весна Јорданова

  • Теона Тренеска – II награда
  • Катерина Иванова – III награда
  • Лука Ѓуриќ – III награда
  • Марко Бишкоски – III награда
  • Сара Костова – пофалница
  • Ана Гривчевска – пофалница
  • Теодора Саздановска – пофалница
  • Христина Стојанова – учество
  • Амра Пепиќ – учество
  • Горјан Азманов -учество
  • Филип Бишковски -учество

VIII одделение - ментор: Цветанка Малческа

  • Гала Додевска – II награда
  • Марија Поповска – III награда
  • Лара Маркова – пофалница
  • Миа Драгниќ – пофалница
  • Стефанија Димковска – пофалница
  • Марија Митовска – учество
  • Димитриј Кочов – учество
  • Андреја Пејковска – учество
  • Мила Петровска – учество
  • Марија Стојановска – учество
  • Марта Стојковска – учество
  • Анастасија Христовска – учество
  • Андреј Костовски – учество

IX одделение - ментор: Цветанка Малческа

  • Марија Станчева – II награда
  • Мартина Јаначковска – III награда
  • Тамара Соколовска – III награда
  • Мариела Стефановскa – пофалница
  • Мила Трајановска – пофалница
  • Ангела Зимбакова – пофалница
  • Ангела Чангарлиева – пофалница
  • Иван Тренчевски – пофалница
  • Анастасија Симовиќ – учество
  • Славчо Велковски – учество
  • Дафне Атанасова – учество
  • Петра Кантурска – учество
  • Лина Павловска – учество