Daily Archives: 01/09/2020

Регионален натпревар по природни науки и биологија

На Регионалниот натпревар по природни науки и биологија кој се одржа онлајн учениците од нашето училиште ги постигнаа следните резултати:

Природни науки

IV одделение

  • прва награда: Сара Драгниќ (ментор: Екатерина Геговска)
  • втора награда: Филип Горгијев (ментор: Магдалена Петреска), Теона Џуговска (ментор: Екатерина Геговска) и Никола Зорески (ментор: Магдалена Петреска)
  • трета награда: Ива Мицева (ментор: Екатерина Геговска), Марија Талеска (ментор: Екатерина Геговска) и Лука Костадиноски (ментор: Гордана Југрева)
  • пофалница: Павел Зафировски (ментор: Гордана Југрева)

V одделение (ментор: Ирина Шорева)

  • трета награда: Михаил Мицковски, Мила Блажева и Давор Панајотов
  • пофалница: Гаврил Азманов и Марко Панчевски
  • учество: Никола Ничев

VI одделение (ментор: Весна Јорданова)

  • втора награда: Марко Колевски, Ана Радеска и Ива Бошевска
  • трета награда: Деа Јаначкова, Павел Ваневски и Андреа Лукарова
  • пофалница: Дамјан Илиоски и Исидора Коколанска

Биологија 

VII одделение (ментор: Весна Јорданова)

  • прва награда: Теона Треневска
  • трета награда: Катерина Иванова
  • пофалница: Теодора Сазданова и Лука Ѓуриќ
  • учество: Ана Гривчевска

VIII одделение (ментор: Цветанка Малческа)

  • прва награда: Андреа Пејковска
  • втора награда: Лара Маркова
  • трета награда: Марија Поповска и Гала Додевска
  • пофалница: Марија Митовска и Миа Драгниќ

IX одделение (ментор: Цветанка Малческа)

  • прва награда: Марија Станчева
  • пофалница: Мартина Јаначковска

Државен натпревар по математика

На 23.08.2020 год. се одржа Државниот натпревар по математика. Учениците од нашето училиште ги постигнаа следните резултати:

VI одделение:

  • III награда - Ива Бошеска (ментор Лолита Трајковска)
  • пофаница - Ана Радеска (ментор Лолита Трајковска)

IX одделение:

  • III награда - Милијана Стојановиќ (ментор Вангелица Поповска)
  • пофаница - Марија Станчева (ментор Вангелица Поповска)